X
تبلیغات
زولا

سنگ مرمر و سنگ مرمریت

تولید و عرضه تخصصی انواع سنگ مرمر ، سنگ مرمریت و انواع سنگ ساختمانی

سنگ مرمریت گندمک بوش همر

سنگ مرمریت گندمک بوش همر 

 

سنگ مرمریت گندمک بوش همر 

 

برای بازدید از ادامه تصاویر انواع سنگ های مرمریت اینجا کلیک کنید  برای بازدید از صفحه قبل اینجا کلیک کنید  

 

برای خرید سنگ مرمریت یا کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید 

قیمت انواع سنگ مرمریت  تماس با ما  برای بازدید از انواع سنگ مرمریت حراجی و فروش فوری اینجا کلیک کنید  درباره ما  فروش انواع کوپ سنگ مرمر و مرمریت 

فروش انواع سنگ اسلب  گالری سنگ مرمریت  انواع سنگ مرمریت صادراتی موجود  دانلود کاتالوگ ها  بازگشت به صفحه اصلی سایت 

تولید و عرضه انواع سنگ ساختمانی ، سنگ گرانیت   تولید و فروش تخصصی انواع سنگ تراورتن  تولید و فروش تخصصی انواع سنگ مرمر و سنگ مرمریت  تولید و فروش تخصصی انواع سنگ مرمر و سنگ مرمریت  تولید و عرضه انواع سنگ ساختمانی ارزان  تولید و عرضه انواع سنگ ساختمانی ارزان  تولید و عرضه انواع سنگ ساختمانی ارزان  فروش انواع سنگ اسلب  فروش و اجرای انواع سنگ آنتیک 

 

سنگهای طولی:

 بوسیله قله بر به عرض 40/0 طولی یا 50/0 طولی و یا 60/0 طولی در می آید و بعد طولی بری شده و بوسیله ساب، پولیش می شود و بعد مورد استفاده قرار می گیرد. سنگهای طولی را بیشتر در دیوارها و نمای اصلی و دیوار حیاط و دیوار پارکینگ و دیوار راه پله استفاده می شود. 

سنگهای فرشی: (مخصوص کف)

 کلیه سنگهای مرمریت – گرانیت – تراورتن و مرمر در صورت درخواست به ابعاد مختلف از سایز 20×20 الی 80×80 در می آید و یا در فرایند تولید با برش نمره های درخواستی تولید می شود که در بالکن، پارکینگ، انباری، داخل واحد و پاگرد مورد استفاده واقع می شود.                                                                           

سنگ چرمی:

مراحل چرمی کردن و یا بطور کلی چرمی به چه سنگهایی گفته می شود: بیشتر در سنگهای تراورتن و  مرمریت انجام می شود و بدین صورت است که سنگ بوسیله قله بر بصورت 40/0  طولی بریده می شود، سطح نسبتاً نا صاف دارد و بعد از اینکه از قله بر که بریده شد به سمت طولی بر هدایت شده و طولی بری می شود و بعد بوسیله دستگاه ساب که لقمه های فرچه ای فرانکفورتی روی آن نصب شده است بطور سطحی و نسبتاً نرم که رزین نشده است در می آید که به آن سنگ چرمی گفته می شود. مراحل استفاده و کاربرد آن در پروژه در دیوار پارکینگ، کف بالکن، دیوار بالکن، دیوار لابی ورودی از آن استفاده می شود.                                                                                                 

 

سنگهای بادبر:

سنگهای 15/0 و 20/0 طولی به ضخامت 4 سانت بریده می شوند و بعد با نیروی انسانی و تیشه های مخصوص بصورت بادبر در می آورند. سنگهای مرمریت و تراورتن را بیشتر به این صورت در می آورند وبصورت ترکیبی در نمای اصلی و زیر کنسول از آن استفاده می کنند. سنگ بادبر، با دوام و بسیار زیبا است و در طراحیهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.                                                                                                 

سنگهای تیشه ای:

 به سنگهایی اتلاق می شود که بعد از فرآیند سنگ، سطح سنگ تیشه میخورد که انواع آن عبارتند از : تیشه دستی - تیشه ماشینی - دو تیشه - صیقلی تیشه ای - سند بلاست – تیشه سوزنی یا بوش همر.

تیشه دستی: بوسیله نیروی انسانی و با تیشه مخصوص انجام می شود که اصطلاحاً تیشه دستی می گویند.

 تیشه ماشینی: با دستگاه مخصوص، تیشه می خورد.

دو تیشه: همان تیشه دستی است که بصورت چپ و راست انجام می شود.        

صیقلی تیشه ای: بدین صورت است که اول سنگ، ساب می خورد و صیقلی می شود و بعد بصورت دستی، تیشه  می خورد که بسیار زیبا و شکیل می شود.

 سند بلاست: بوسیله دستگاه باد و با فشار شدید باد به سطح سنگ ایجاد میشود.

 تیشه سوزنی:  یا بوش همر نیز با دستگاهی که به حالت چکشی، ضربه سوزنی شکل به سطح سنگ می زند.    

 

سنگ آنتیک:

مراحل آنتیک کردن سنگ و یا بطور کلی آنتیک به چه سنگهایی گفته می شود: عمل و یا فرآوری است که در سنگهای مرمریت و تراورتن انجام میشود که بیشتر در مورد تراورتن مصداق عام و خاص است، کاربرد بیشتر در لابی ورودی، کف بالکن، دیوارهای محل استخر و سونا، کف پشت بام ، قسمتهایی از دیوار پارکینگ و یا راه پله بصورت قاب میباشد. نحوه تولید به این ترتیب است که بصورت طولی بریده می شود و بعد بوسیله کله بر به ابعاد مختلف بریده می شود و سپس در دستگاه ویبره قرار می گیرد و بعد بصورت آنتیک ایفای نقش می کند.                                                 

 

سنگهای قیچی:

 سنگهای تزئینی هستند که بیشتر بصورت ترکیبی از آن استفاده می شود و در نما و داخل ساختمان جهت دکوراسیون بالای شومینه و پشت ال سی دی از آن استفاده می شود. نحوه تولید بدینصورت می باشد که با دستگاه گیوتین دو نیم شده و به صورت 02/0 و 04/0 و 06/0 طولی و یا 03/0 و 05/0 و 07/0 طولی و به ضخامت 4 سانت و طول نهایتاً 40 سانت در دستگاه گیوتین قرار می گیرد و تبدیل به قیچی می شود. انواع سنگ گرانیت و مرمریت و تراورتن مورد استفاده قرار می گیرد.                                                                                   

 

سنگهای ورقه ای:

سنگ ورقه ای یا سنگ مالون که به رنگهای مشکی – قهوه ای – زرد – قرمز و سبز می باشد که معادن آنها در شهرهای مختلف ایران می باشد که عمدتاً در مشهد و کاشان می باشد که بوسیله بیل مکانیکی و دستگاه پیکور بصورت ورقه ای در می آید و به سنگ ورقه ای شهرت پیدا کرده است که بیشتر در محوطه و دیوار و کف بصورت نا منظم اجرا می شود و در آبنما نیز مورد استفاده قرار می گیرد.                                                                        

 

  اسلب:

اصطلاحاً به سنگهای دارای ابعاد بزرگ (مثلاً  2m ×m 2) که با دستگاه ارّه بریده می شود اسلب می گویند و روی کلیه سنگها اعم از مرمریت، گرانیت، تراورتن و مرمر بصورت محدود انجام می شود و به ابعاد مختلف به ضخامت 2 سانت و یا 4 سانت انجام می شود. در صورت درخواست به ابعاد 60/0 طولی، 80×80، 60×60 و یا 80/0 طولی و در نهایت هر ابعاد در خواستی انجام می گیرد. دستگاههای خارجی که موجود می باشد عبارتند از دستگاههای ایتالیائی، دستگاه پدرینی یا سیمک، قله بر زوناتو انجام می شود و ساب می خورد و پرداخت میشود.                             

 

سنگهای کیوبیک:

این مدل سنگها بیشتر در محوطه استفاده می شود( پیاده رو و یا جلوی درب ساختمان). مراحل تولید بدینصورت است که در معدن بوسیله بیل مکانیکی با دستگاه پیکور به سنگ ضربه زده می شود و به ابعاد مختلف از 09/0×09/0 الی 13/0×13/0 در می آید.                                                                                           

 

سنگهای معرق:

 بصورت ترکیبی و نمادین از آن استفاده میشود که در وسط سالن و یا ورودی خانه و یا وسط راه پله و بیشتر کف پاگرد به ابعاد مختلف با طرحهای گوناگون و گلهای بسیار زیبا بکار برده می شود. سنگ معرق توسط دستگاه واترجت با طرحها و شکلهای مختلف و زیبا تهیه می شود.      

تاریخ ارسال: دوشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 10:49 ب.ظ | سنگ مرمر و سنگ مرمریت: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب